Hakkımızda

2004 yılında Kocaeli - Körfez İlçesinde kurulan ve Grafik-Tasarım-Matbaacılık sektörüne hizmet veren Ajansexpress bir çok konuda sektörün ilklerinden olmuştur. 2006 yılında firmamız şirketleşerek EKSPRES GRUP Basım-Yayın Dağıtım Promosyon Kırtasiye Gıda Turizm Taahhüt Tic.Ltd.Şti.'yi kurmuş ve faaliyetini 400 metrekarelik 3 katlı bir alana taşıyarak hizmet vermeye başlamıştır.Kaliteli ürünlerle hizmet ağını daha da genişleterek Marmara bölgesinde hızlı ve güvenilir bir şekilde hizmet vermeye başlamıştır.

Maliye ile Anlaşmalı Matbu Evrak çeşitleri;

İrsaliyeli Fatura

Fatura

Sevk İrsaliyesi

Serbest Meslek Makbuzu

Gider Pusulası

Özel Faturalar

Perakende Satış Fişi

Adisyon

Yolcu Taşıma Bileti

Taşıma İrsaliyesi

Günlük Müşteri Listesi(Oteller için)

Reçete

Tahsilat Makbuzu

Tediye Makbuzu

Avans Makbuzu ​

Resmi Evrak Basımında İstenilen Evraklar;

1- Vergi Levhası

2- İmza Sirküleri(Şirketlerde)

3- İmza Yetkisi Olan Şahsın Kimlik Fotokopisi

4- En Son Aya Ait KDV Tahakkuku > MALİYE İLE ANLAŞMALI MATBAA NE DEMEKTİR?

* Fatura,

* İrsaliyeli Fatura,

* Serbest Meslek Makbuzu,

* Sevk İrsaliyesi,

* Gider Pusulası,

* Perakende Satış Fişi,

* Yolcu Taşıma bileti,

* Adisyon Tipi Perakende Satış fişi

gibi Resmi evrakların basımı, dağıtımı ve çoğaltılmasına maliye tarafından yeterli görülerek izin verilmiş olan matbaalara "Maliye ile Anlaşmalı Matbaalar" denilmektedir.

Maliye, Matbaa ile anlaşma yapması ve Resmi evrakların basımına izin vermesi için öncelikle müraacatta bulunan Matbaa’nın Makina teşkilatının yeterli bulunması, özgeçmişinde sabıka bulunmaması gibi özellikler istemekle beraber Matbaalar dan belli bir miktarda teminat mektubu, yada nakit para blokesi alır ve kriterlere uyması halinde her ilin Matbaacılar odası tarafından verilen Yeterlilik Belgesi ile birlikte anlaşmalı evrak basımına izin verir.

Anlaşma yapılan Matbaa yada Matbaalar belirli bir Sıra / Seri Numaralarını takip ederek resmi evrak basımını gerçekleştirebilir ve sadece bulunduğu il ve ilçelerine resmi evrak basabilir.

Basılı evraklar üzerinde bulunduğu il kodu olan 41 yer almaktadır. Bu il kodunun dışında Anlaşmalı Belge basımı yapamaz, çoğaltamaz. Anlaşmalı Matbaa dışında kalan Matbaalar Maliye ile anlaşmalı evrak basamaz.

Kocaeli için daha detaylı bilgi : " Kocaeli Matbaacılar Derneği " ve maliye bakanlığınının web sitesinden alınabilir...